Louis XVI Style Mahogany Greek Key Display Console
SKU: CE-2842
Stunning Louis XVI style display table. Decorated with a greek key motif around the sides. Three drop doors across the front provide access to the display area. Original glass top, turned fluted legs connected by a decorative brass stretcher.
| Date of Manufacture: | 1960 |
|---|---|
| Materials: | Mahogany, Brass |
| Height: | 32 in. (81.28 cm) |
| Width: | 64 in. (162.56 cm) |
| Depth: | 31 in. (78.74 cm) |
| Condition: | Good Condition |
| Customizable: | no |
| Style: | Louis XVI |
Shipping for destinations located more than 100 km from our showroom are not automatically calculated at checkout.
A custom shipping quotation will be provided upon purchase, based on the size, weight, and delivery destination of the item(s).
For complete information regarding shipping options, delivery regions, and applicable policies, please review Carrocel’s Shipping & Delivery Policy















